KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774340
nr 1577 4340
Ruben Nilson
(1893-1971), Sverige
Oljemålning, Fors i skog. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, bildmått: 60x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x75 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:46:18
13/11 14:53:10
Ruben Nilson
Läs mer om Ruben Nilson